Головна / Громадська діяльність Колегії за 2015 р.

Громадська діяльність Колегії за 2015 р.

Квітень 2015

Член Колегії поліграфологів України Олександр Цивінський був запрошений у квітні 2015 року у Львівський державний університет внутрішніх справ МВС України для проведення лекцій, а також щоб наочно показати студентам-психологам принцип дії поліграфа і теоретично ознайомити з його механізмом.

У презентації також взяли участь начальник управління карного розшуку ГУМВС України у Львівській області Микола Гладюк, його заступник Сергій Богданов, начальник міліції м. Львова Павло Гарасим та інші працівники практичних оперативних підрозділів Львова та області, а також науково-педагогічні працівники факультету психології.

Виступ Олександра Цивінського у Львівському державному університеті внутрішніх справ МВС України

Аудиторія у Львівському державному університеті внутрішніх справ МВС України

Олександр Цивінський ознайомив слухачів з історією поліграфа, розповів про його використання в Україні і далеко за її межами. Також був продемонстрований експеримент тестування в режимі он-лайн. У сусідній кімнаті проходив тест на поліграфі один з курсантів вузу. Так в ході проведення пробного тесту, студенти на поліграфі змогли побачити, як відреагував організм випробуваного: збільшилось потовиділення, прискорилося серцебиття і т. д.

Травень 2015

Протягом лютого-травня 2015 року робочою групою Колегії спільно з групою народних депутатів України та Академією внутрішніх справ був розроблений і переданий до комітету Верховної Ради України законопроект «Про захист прав осіб при проведенні досліджень на поліграфі».

У травні і серпні 2015 року члени Колегії брали участь в установчих зборах для формування складів громадських рад при Мінекономрозвитку, Міністерстві фінансів, Міністерстві юстиції України.

За цей же період, за зверненням волонтерських організацій члени Колегії провели тестування на поліграфі кандидатів для роботи в інтересах Міністерства Оборони України.

Серпень 2015

В кінці серпня і початку вересня Американської Асоціацією Поліграфологів в м. Чикаго, штат Іллінойс, США була проведена ювілейна конференція, присвячена 50-річчю існування АПА. Дану конференцію відвідали представники Колегії поліграфологів України Виталій Шаповалов, Олександр Цивінський і Мар’яна Цивінська.

Лекційний зал в готелі PALMERHOUSE HILTON, Чикаго

На фото Олександр Цивінський, Мар’яна Цивінська, діючий президент Американської Аісоціаці Поліграфологів Уолт Гудсон (Walt Goodson) та Віталій Шаповалов

Протягом 5-ти днів в ході конференції проводились майстер-класи членами АПА, а також представниками акредитованих шкіл з навчання поліграфологів щодо особливостей застосування різних форматів тестів, технік проведення передтестової бесіди, обговорювалися юридичні питання, пов’язані з проведенням тестування на поліграфі, системи бального обрахунку, специфіка проведення тестувань з сексуальною тематикою і багато іншого.

На фото Віталій Шаповалов, Памела Шоу  (Pamela Shaw) президент Американської асоціації поліграфологів 2012 року.

В середині серпня 2015 року голова Колегії Ігор Усіков, який є офіційним представником американської компанії «Axciton», виробника комп’ютерних поліграфів, вручив заступнику міністра оборони України Петру Мехеду подарунковий сертифікат на комп’ютерний поліграф «Axciton».

Передання Ігорем Усіковим сертифікату на комп’ютерний поліграф «Axciton» заступнику міністра оборони України Петру Мехеду

Відеорепортаж телеканалу “UA:Перший”
Відеорепортаж телеканалу “УКРАЇНА”

В кінці серпня 2015 року, представник Колегії, в особі голови Ігоря Усікова, був включений у список кандидатів для обрання членів Громадської ради при Міністерстві юстиції України, всього ініціативною групою були включені 69 кандидатів. На установчих зборах зареєстровано 59 кандидатів, які прийняли рішення, що в раду повинні увійти 35 осіб, і провели відкрите рейтингове голосування за кожного з претендентів. На підставі протоколу установчих зборів від 28.08.2015 було затверджено склад Громадської ради, в який увійшов Ігорь Усіков з рейтингом 24 місця з 35 місць. На першому установчому засіданні ради Ігорь Усіков увійшов для роботи в дві секції, по «Протидії корупції, фінансовому моніторингу та люстрації» і в секцію по «Правосуддю та експертній діяльності» (Наказ Міністра юстиції України від 21.09.2015 за №267 \ 7 «Про затвердження складу Громадської ради при Міністерстві юстиції України). З повнимтекстом наказу та складом всіх учасників можна ознайомитися на офіційному сайті відомства.

На сьогоднішній день Громадська рада при Міністерстві юстиції України є важливим комунікаційним майданчиком для взаємодії органів виконавчої влади, бізнесу та суспільства.

Вересень 2015 

У вересні 2015 року голова Колегії поліграфологів України Ігорь Усіков і директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник підписали меморандум про співпрацю і проведення тестувань на поліграфі детективів, прийнятих на роботу в НАБУ. В результаті складної і напруженої роботи були протестовані перші 70 детективів, які пройшли конкурсний відбір в Бюро.

На фото Ігор Усіков та Артем Ситнік

Листопад 2015

7-8 листопада 2015 року Колегією поліграфологів України спільно з «Українським бюро психофізіологічних досліджень і безпеки», компанією «AXCITON SYSTEMS INC.» (США), Академією внутрішніх справ України на базі Національної академії внутрішніх справ України, було організовано проведення III Міжнародної науково-практичної конференції «Використання поліграфії в правоохоронній діяльності: проблеми і перспективи». У ній взяли участь провідні фахівці та вчені в сфері інструментальної та неінструментальної детекції брехні з України, США, Польщі, Азербайджану, Казахстану і Білорусі.

До складу організаційного комітету конференції увійшли:
Володимир Васильович Чернєй, ректор Національної академії внутрішніх справ МВС України, доктор юридичних наук, професор, генерал поліції третього рангу;
Брюс Уайт (Bruce White), президент компанії «Axciton Systems Inc.» (США);
Станіслав Дмитрович Гусарєв, перший проректор Національної академії внутрішніх справ МВС України, доктор юридичних наук, професор;
Ігор Петрович Усіков, експерт-поліграфолог, директор Українського бюро психофізіологічних досліджень і безпеки, голова Колегії поліграфологів України;
Сергій Сергійович Чернявський, проректор Національної академії внутрішніх справ МВС України, доктор юридичних наук, професор.

Перший день роботи наукової конференції відкрив вітальним словом ректор Національної академії внутрішніх справ МВС України, Володимир Васильович Чернєй.

Виступ Володимира Чернєя

Зі звітною доповіддю про діяльність Колегії поліграфологів України за 2013-2015 рр. виступили директор Українського бюро психофізіологічних досліджень і безпеки Ігор Усіков, а також заступник голови Колегії поліграфологів України, директор компанії «Кадрова безпека» Олег Рибальченко. Після чого відбулось нагородження членів Колегії поліграфологів України за внесок у розвиток професії.

На фото Олег Рибальченко та Ігор Усіков

Презентацію Проекту Закону України «Про захист прав осіб, які проходять опитування (дослідження) на поліграфі »представив провідний науковий співробітник лабораторії з проблем досудового розслідування Навчально-наукового інституту №1 Національної академії МВС України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член координаційної ради Колегії поліграфологів України Олександр Мотлях.

Спілкування з журналістами, на фото Олександр Мотлях

 

Відеорепортаж для телепередачі «ЧАС КРАЇНИ»

Відеорепортаж телеканалу “UA:Перший”

Про географію використання поліграфа «Axciton» в державних і приватних компаніях розповіла віцепрезидент компанії «Axciton Systems Inc.» з питань маркетингу Оксана Стівенсон (м Хьюстон, США).

Досвідом сучасної практики тестувань з застосуванням поліграфа в Польщі поділилася з колегами Анна Шуба-Борон (м.Краків, Польща).

 

Виступ Анни Шуба-Борон (м.Краків, Польща), переклад Віоли Мусафранової

Про особливості та тенденції використання поліграфа в своїх країнах розповіли закордонні гості: старший науковий співробітник Інституту філософії та права Національної академії наук Азербайджану, кандидат юридичних наук, доцент Бахтіяр Алієв (Азербайджанська Республіка) і експерт-поліграфолог, відповідальний секретар Евразійської Асоціації поліграфологів Андрій Гайдамашев (м. Алмати, Казахстан).

З цікавою доповіддю на тему «Поліграф: інструмент захисту чи обвинувачення?» виступив член наглядової ради Асоціації адвокатів України, керівник юридичної компанії «Чорнобай і партнери» Олег Чорнобай.

З сучасними можливостями та нормативно-правовими вимогами до проведення судової експертизи з використанням поліграфа в Україні ознайомив слухачів у своєму виступі експерт-поліграфолог, заступник начальника науководослідної лабораторії психологічного забезпечення діяльності ОВС Державного науково-дослідного інституту МВС України, кандидат психологічних наук, доцент Олег Назаров.

Конференц-зал Національної академії внутрішніх справ України

У перший день конференції в холі Національної академії внутрішніх справ була організована виставка книг, пов’язаних з проведенням дослджень із застосуванням поліграфа, а також були представлені комп’ютерні поліграфи вітчизняного і зарубіжного виробництва.

Виставка спеціалізованої літератури, пов’язаної з проведенням досліджень з застосуванням поліграфа, у холі  Національної академії внутрішніх справ.

Презентація поліграфа «Axciton». На фото віцепрезидент компанії «Axciton Systems Inc.» Оксана Стівенсон (м. Х’юстон, США)

У другий робочий день конференції з оглядом теоретичних і методичних аспектів психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа, а також власними практичними напрацюваннями виступили наступні доповідачі:
Ігор Усіков, «Методичний формат тестів Кліва Бакстера»;
Олег Рибальченко, «Практика використання комплек-су тестів «Описування», «Провини», «Протидії» під час проведення розслідувань»;
Брюс Уайт (Bruce White), «Математичні кана-ли поліграфа «Axciton»;
Ян Відацкі, «Шкірно-гальванічна реакція і її дослідники (Фере і Тарханов);

Виступ професора Яна Відацкі (м.Краків, Польща)

Бахтіяр Алієв, «Роль перекладача у поліграфній перевірці »; 

Виступ Бахтіяра Алієва (м.Баку, Азербайджанська Республіка)

Володимир Князєв, «Особливості проведення скринінгових перевірок в силових структурах»;

Виступ Володимира Князєва (м.Мінськ, Республіка Білорусь)

Андрій Гайдамашев, «Особливості поліграфа «Axciton» в порівнянні з іншими американськими іросійськими зразками »;

Виступ Андрія Гайдамашева (м. Алмати, Казахстан)

Тетяна Морозова, «Поліграфні перевірки співробітників зернотрейдерських компаній на предмет одержання неправомірної вигоди »;

Вікторія Чімісова, «Методична ефективність розслідування крадіжок за методом В.О. Варламова »;

Олег Назаров, «Досвід і напрямки використання поліграфа органами внутрішніх справ в умовах проведення антитерористичної операції на сході України »;

Олександр Цивінський, «Відеокомплекс синхронної реєстрації процесу проведення тестування з використанням поліграфа»;

Віталій Шаповалов, «Психологічний аналіз мови та поведінки, що перевіряється під час передтестової та міжтестової бесіди».

Як змогли переконатися гості і учасники, конференція пройшла успішно і плідно. Вдалося створити цікаву дружню атмосферу, поспілкуватися з колегами, поділитися і перейняти професійний досвід, закріпити міжнародні зв’язки і заручитися підтримкою в майбутніх проектах подібного рівня.

Загальне фото учасників III міжнародної науково-практичної конференції «Використання поліграфа в правоохороній  діяльності: проблеми і перспективи»на базі Національної академії внутрішніх справ

За весь період існування Колегії поліграфологів України її представники активно публікувалися в різних наукових збірниках, науково-популярних журналах, виступали на телебаченні. Також членами Колегії був опублікований цілий ряд методичних посібників, монографій та вперше в Україні був підготовлений і опублікований спеціалізований збірник статей, присвячений поліграфу, до якого увійшли статті вчених і практиків України, США, Казахстану, Білорусії, Азербайджану. Назва збірки: «Актуальні питання теорії та практики використання поліграфу» (докладніше).