Головна / Стаття Сергія Лисенка «Теорія перевірочних запитань підсвідомості»: аналіз походження та сумнівні посилання

Стаття Сергія Лисенка «Теорія перевірочних запитань підсвідомості»: аналіз походження та сумнівні посилання

В Інтернеті на декількох ресурсах з’явилася стаття Сергія Лисенка «Теорія перевірочних запитань підсвідомості», в якій автор посилається на Марка Хендлера як на партнера та співавтора щодо теорії використання контрольних запитань підсвідомості, заснованих на страху перед рептиліями (приклад таких запитань із статті: «Коли-небудь Ви тримали біля себе змію?», «Раніше в одному ліжку Ви лежали разом із крокодилом?»). У зв’язку з тим, що, нажаль, в нашій професії за останній час стала з’являтись інформація яка не відповідає дійсності, а в деяких випадках дискредитую методологію чи окремих фахівців, я вирішив навести деякі довідки. Це обумовлено тим, що я особисто знайомий з Марком Хендлером, з його науковим та методичними поглядами, тому посилання на Марка в статті Сергія Лисенка в мене визвало великий сумнів.

Скріншот фрагменту статті Сергія Лисенка «Теорія перевірочних запитань підсвідомості» розміщеної на сайті ВАП

Стаття Сергія Лисенка була опублікована на сайті «Всеукраїнської асоціації поліграфологів» (https://polygraph.ua/chlen-vap-naukovec-sergij-lisenko-opublikuvav-chergovu-naukovu-stattju-pro-poligraf-v-inozemnomu-vidanni-2/), де вказано, що «Член ВАП-науковець Сергій Лисенко опублікував чергову наукову статтю про поліграф в іноземному виданні» та приводиться скріншот із зображенням обкладинки журналу та анотації на англійській мові. Цей ІНОЗЕМНИЙ ЖУРНАЛ має назву «Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools» (https://farplss.org), він є електронним періодичним виданням, ініціатором якого в базі ISSN вказана Україна, а Корпоративним автором: Совет молодых ученых Макеевского экономико-гуманитарного института (можна перевірити тут https://portal.issn.org/resource/issn/2313-7525), адреса журналу 01033, 2, Pankivska str., Kyiv, головний редактор Vitalii Lunov (можна перевірити тут https://farplss.org/index.php/journal/about/contact). Стаття Сергія у цьому «іноземному журналі» опублікована на українській мові із анотацією на англійській (можна перевірити тут https://farplss.org/index.php/journal/article/view/295/268).

Скріншот з адресами із сайту видання «Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools»

Насамкінець, 22.01.2019 я отримав листа від Марка Хендлера, в якому він зазначає, що не має відношення до досліджень щодо використання контрольних запитань підсвідомості, заснованих на страху перед рептиліями, та не підтримує цю ідею. Якщо хтось забажає перевірити чи дійсно Марк надавав таку відповідь, кожний бажаючий може написати йому особисто та поцікавитись. Електрону адресу Марка можна знайти за наступним посиланням https://apoa.memberclicks.net/apa-magazine

Висновки хай читач робить сам.

P.S. З урахуванням вищевикладеного, дослідження щодо використання «контрольних запитань підсвідомості», заснованих на страху перед рептиліями, є здобутком виключно автора статті та інших членів «Всеукраїнської асоціації поліграфологів», оскільки Сергій Лисенко «теорію перевірив разом із Всеукраїнською асоціацією поліграфологів, на поліграфах власного виробництва Rubikon» (цитата – с. 29 статті Сергія Лисенка із журналу).

Голова ГО «Колегія поліграфологів України» 
Віталій Шаповалов

23.01.2019