Головна / УАЙТ БРЮС (Bruce White)

УАЙТ БРЮС (Bruce White)

– президент компанії «Axciton Systems, Inc.»

– почесне членство в Колегії поліграфологів України

США, м. Х’юстон

Компанія Axciton Systems, Inc. була створена Брюсом Уайтом у 1987 році в м. Х’юстоні, штат Техас, США. На сьогоднішній день вона входить в «велику» трійку виробників поліграфів Північної Америки поряд з Lafayette Instrument Company і Stoelting Co. Компанія Axciton Systems, Inc. наймолодша в трійці, але і сама інноваційна. Вважається, що компанія Axciton Systems, Inc. є творцем першого сучасного комп’ютерного поліграфа – який був створений 1990 році. Ця компанія єдина з північноамериканських виробників поліграфів, яка займається тільки виробництвом поліграфів і не має паралельних галузей бізнесу. Одним з основних замовників є Міністерство оборони США і мережа розгалужених розвідувальних підрозділів цього міністерства.

До досягнень Axciton Systems, Inc. відносять також початок розробки відомого програмного забезпечення «PolyScore®». Алгоритм PolyScore® розроблявся в Лабораторії прикладної фізики (APL) університету Джона Хопкінса (JHU) на замовлення і на гроші Міністерства оборони США. Базовим інструментом досліджень був поліграф Axciton, як перший комп’ютерний поліграф. І тільки через деякий час алгоритм PolyScore® був куплений Lafayette Instrument Company і став використовуватися в виготовляються нею поліграфах. Axciton Systems, Inc. для себе розробив інші алгоритми автоматичного обрахування, такі як Chart Analysis, White Star і ін. 

Що стосується сучасного стану розвитку компанії Axciton Systems, Inc., то можна сказати, що вона процвітає і активно розвивається, завойовуючи нові ринки. На пострадянському просторі, мабуть, найбільшим обхватом поліграфами «Axciton» може похвалитися Україна, в якій понад півтора десятка поліграфологів використовують цей поліграф, як в державних структурах, так і в приватному бізнесі. Досить активно просуваються на ринках і працюють ці поліграфи в Російській Федерації, в Білорусі і в Казахстані. Запорукою успішного розвитку компанії Axciton Systems, Inc. є інноваційність і вдале співвідношення ціна-якість. 

Сьогодні поліграфи «Axciton» випускаються в декількох комплектаціях, які відрізняються кількістю контрольованих каналів. Існують п’яти-, шести-, семи- і восьмиканальні поліграфи «Axciton». Як і у випадку з поліграфами «Lafayette», можливо окреме придбання різних датчиків і інших аксесуарів.

Цікавий факт – найменування «Axciton» відповідає найменуванню водородоподобном елементарної квазічастинки. На наш погляд, дане збіг не випадковий і відображає філософію конструювання поліграфів, що виготовляються Axciton Systems, Inc. Їх поліграфи за своєю суттю елементарні й, як наслідок, надійні. Основний замовник, Міністерство оборони США, зі своїми вимогами до закуповується товару, теж накладає свій відбиток на політику компанії.