Головна / Євразійська асоціація поліграфологів

Євразійська асоціація поліграфологів

Громадське об’єднання «Євразійська асоціація поліграфологів» є однією з перших громадських організацій у Республіки Казахстан, що об’єднала спеціалістів-поліграфологів.

Свій історичний розвиток Асоціація розпочала з 2002 року, коли в Казахстані з’явились перші спеціалісти-поліграфологи. Враховуючи той факт, що більшість спеціалістів Казахстану працювали на території Південної столиці, в кінці 2007 року була створена Алматинська асоціація поліграфологів, яка 1 червня 2008 року набула правового статусу. Зокрема, Департаментом юстиції м. Алмати МЮ РК даній Асоціації було присвоєно реєстраційний номер № 92972-1910-ОО. В результаті своєї активної позитивної діяльності, Асоціація різко привернула до себе увагу поліграфологів-практиків, тому вже в середині 2011 року чисельність Алматинської асоціації нараховувала понад 30 осіб, що належали не лише до регіонів Республіки, а й були представниками інших країн.

В січні 2011 року Алматинська асоціація поліграфологів виступила співзасновником «Об’єднання асоціацій професійних поліграфологів країн СНД» – першого наднаціонального структурного об’єднання професійних поліграфологів, що здійснювали свою діяльність на території Євразійського континенту.

В результаті популяризації Асоціації, розширення її сфери діяльності, привело до збільшення чисельності її учасників, що працювали не лише в різних регіонах Республіки Казахстан, але й в інших країнах Центральної Азії. В результаті великої чисельності членів Громадська організація «Алматинська асоціація поліграфологів», приурочивши до 10-тиліття використання поліграфа в Казахстані, успішно здійснила ребрединг в ГО «Євразійська асоціація поліграфологів», яка 10 квітня 2012 року була перереєстрована Міністерством юстиції Республіки Казахстан.

На даний час 300 членів Асоціації успішно інтегрують поліграф в обласних центрах та інших містах Казахстану, країнах колишнього СНД та далекого зарубіжжя.

Євразійська асоціація поліграфологів регулярно проводить конференції, круглі столи, навчальні курси, семінари та тренінги, допомагає у виборі та придбанні поліграфного обладнання. Методична комісія Асоціації, опираючись на Статут, здійснює контроль за дотриманням поліграфологами професійних правил та норм етикету, здійснює професійну експертизу діяльності спеціалістів у даній галузі та захист громадян від неправомірного чи некваліфікованого застосування поліграфа.

Навчальним центром Асоціації підготовлено близько 400 спеціалістів-поліграфологів для правоохоронних органів Казахстану, великих банків Казахстану, промислових та комерційних організацій, а також поліграфологів Росії, Монголіі та ін. країн.

Поряд з поліграфом члени Асоціації використовують і інші методи психологічного дослідження особистості, такі як графологія, профайлінг та ін.

Основним завданням діяльності Громадської організації «Євразійська асоціація поліграфологів» є інформаційне забезпечення інтересів і діяльності членів Об’єднання, а також сприяння консолідації сил і створення умов для максимальної реалізації творчого потенціалу спеціалістів-поліграфологів.